Proč spotřebitelé chtějí stále více nakupovat v pop-up storech?

Pop-up průmysl v posledních letech vzrostl o několik desítek miliard dolarů ročně. Obchody tohoto konceptu nejsou jen trendem dnešní doby. Jde o promyšlený marketingový tah, přinášející výhody zejména spotřebitelům, a ti je berou všemi deseti. 

Pop-up story, respektive dočasné obchody na nečekaných místech a většinou ve velmi zajímavém designu, již řadu let fungují ve Velké Británii nebo Spojených státech amerických. Krátkodobé pronájmy maloobchodních prostor se zabydlely i u nás. V České republice dočasná maloobchodní zařízení rostou co do počtu – a to nejen v nákupních centrech, kde je lze vídat zejména v období svátků – ale nově se objevují také na dříve nemyslitelných místech. V současnosti se s nimi můžeme setkat na letištích, vlakových a autobusových nádražích, v bývalých fabrikách, které nově fungují jako kulturní centra, ale i všude jinde, kde je koncentrována zvýšená aktivita lidí.

Obchodníci chtějí pomocí pop-up storů docílit toho, aby zákazníci nevnímali návštěvu obchodu jako zdlouhavý nákup, ale jako zážitek a snadné uspokojení svých potřeb. Samotní spotřebitelé, ovlivněni hektickým tempem dnešní doby, to více než vítají, protože mají možnost nakoupit zboží či služby rychle – třeba jen když procházejí kolem například do práce.

 

Jaké pop-up story lidé chtějí

Lidé očekávají, že pop-up nákupní možnosti budou jedinečné – stánky se budou lišit svým vzhledem, budou netradiční a nápadité. Ale především v nich zákazníci najdou zboží, které nemusí dlouho zkoumat a jejich nákup zvažovat. Jde tak například o zboží sezónního typu – květiny na jaře, fresh džusy v létě, deštníky na podzim či šály v zimě.

Lidé vítají možnost „vezmi, zaplať a odejdi“ – celý nákup se odehraje do několika málo minut.

Jaké jsou hlavní důvody oblíbenosti pop-up storů?

  • možnost si zakoupit sezónní produkty – 61 %;
  • unikátní služby/produkty – 39 %;
  • místní sortiment – 36 %;
  • optimální ceny – 34 %;
  • pohodlí – 33 %;
  • zábavu a zkušenost z nakupování – 30 %.

Pop-up story fungují obdobně jako limitované edice určitého produktu – obchody jsou dočasné a dokáží vytvořit pocit jedinečného zážitku a rozruchu spojeného s jejich nápaditou přítomností.

„Pro maloobchodníky může být zřízení tohoto konceptu prodejny skvělou volbou. Nejenže ve srovnání s tradičními obchody ušetří na jejich vybudování až 80 % nákladů, ale jejich pop-up story budou jasně viditelné, a tak není nutná investice do reklamy. Díky své variabilitě a flexibilitě je lze kdykoli přesunout na jiné místo, kde dosáhnou vyšších obratů. Problémem v tomto případě nejsou ani lidské zdroje, protože v nich mohou pracovat brigádníci, a ty lze najmout po celé České republice,“ vysvětluje Vít Krčmář z agentury Promoteri.eu, která se specializuje na dodávání prověřených hostesek a promotérů. 

6 výhod pop-up storu pro obchodníky:

  1. Finanční dostupnost
  2. Krátkodobý závazek
  3. Snadné generování rozruchu
  4. Testování a experimentování
  5. Podpora spontánních nákupů
  6. Budování a prohlubování povědomí o značce

Tento inovativní a moderní způsob obchodování zprostředkovává zážitek se značkou. Zároveň ji přináší blíže k lidem, čehož využívají zavedené značky.

V ČR například Unilever, Samsung, Ugo a jiní. Pop-up store tak spotřebitelům nabízí cosi jedinečného, ať už jde o umístění, zážitek, atraktivitu či služby.

Již dříve jsme psali o fenoménu pop-up prodejních míst a také detailněji o pop-up mobilní prodejně Adidas.

 

Zdroj: Promoteri.eu

Foto: Adidas

 

Hlavní partner

Partneři

Alianční partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010