Martina Šímová se jako první Češka stala předsedkyní FSE

V červnu byla na pozici předsedkyně představenstva Food Suplement Europe (FSE) zvolena prezidentka České a slovenské asociace pro speciální potraviny Martina Šímová. V FSE působila jako členka představenstva již od jeho počátku v roce 2013. 

Martina Šímová vystudovala molekulární biologii a genetiku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Poté pracovala na různých pozicích ve farmaceutických firmách. Od roku 2008 působí ve společnosti Walmark, a. s., aktuálně jako regulatory affairs director. Významnou část svého profesního života zasvětila práci v národních a evropských asociacích výrobců doplňků stravy. Již roku 2004, kdy se Česká republika stala součástí EU, se Martina Šímová mimo jiné podílela na propagaci čerstvě vytvořeného modelu ERNA (nyní FSE) pro stanovení maximálních hladin vitaminů a minerálů a organizování seminářů na toto téma pro národní úřady z celé střední a východní Evropy. V roce 2008 spolupracovala s českým ministerstvem zdravotnictví na přípravě českého seznamu zdravotní tvrzení podle článku 13.1. Nařízení o výživových a zdravotních tvrzeních.

„Jako předsedkyně rady FSE si kladu za cíl nadále budovat povědomí o FSE jako o sdružení renomovaných výrobců doplňků stravy, jehož hlavní rolí je rozvíjení spolupráce s relevantními evropskými institucemi, a podílení se na harmonizaci legislativy tak, aby byla v souladu se zájmy výrobců doplňků stravy i se zájmy spotřebitelskými,“ říká Mgr. Martina Šímová, nová předsedkyně představenstva Food Suplement Europe.

„Velmi mě těší, že do pozice předsedkyně představenstva FSE byla zvolena právě Martina, která díky svým znalostem a zkušenostem v našem oboru byla již od roku 2013 aktivní členkou tohoto sdružení a pomohla nejen českým výrobcům prosadit řadu legislativních kroků na evropské úrovni,“ říká Ing. Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel České a slovenské asociace pro speciální potraviny.

Zdroj a foto:

Hlavní partner

Partneři

Alianční partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010